בעקבות ותיקי ערב אלעראמשה

תלמידי מגמת ערבית בבית הספר למדעים ואומנויות בנהריה ערכו מפגש מיוחד עם ותיקי הכפר הבדואי ערב אלעראמשה, השוכן ליד קיבוץ אדמית בקרבת הגבול בין ישראל ללבנון.

המפגש התקיים בשיתוף עם המתנ"ס המקומי ובליווי מורי הערבית ומנהל בית הספר, יגאל גושן,  אשר כיבד את המשתתפים בביקורו באתר המפגש. מפגש זה מהווה שלב במסגרת פרוייקט של מגמת הערבית, אשר אחת ממטרותיו היא להעמיק את ההיכרות עם התרבות והשפה הערבית.

לאחר קבלת הפנים החמה שכללה כיבוד ודברי תודה והערכה, התחלקו התלמידים לקבוצות. אל כל קבוצה הצטרף אחד מוותיקי הכפר. התלמידים ניהלו בקבוצות שיחת היכרות והתעניינו בנושאים שונים כגון,  היסטוריה, סיפורי עם, אגדות, מנהגים ומסורת, דת, נוער ועוד. השיחות התנהלו בערבית ובעברית וההתרגשות הייתה רבה. המפגש הסתיים בסיור בכפר ותצפית על גבול לבנון.

חווית המפגש הותירה בתלמידים תחושה של סיפוק מעצם העובדה שיכלו לנהל שיחה בערבית ומהנכונות של הוותיקים לספר ולהעשיר את ידיעותיהם.

בהמשך יארחו התלמידים את ותיקי הכפר בנהריה ויתמקדו בנושא אחד אשר בו יבקשו להעמיק את ידיעותיהם. התוצרים ירוכזו באתר אינטרנטי שיכלול מידע על תושבי הכפר בתחומים השונים.

אין ספק כי פרוייקט מיוחד זה תורם ללמידה משמעותית אשר ביסודה התנסות חוויתית ולצדה תובנות המהוות בסיס להסרת מחיצות וקירוב לבבות.